Kava z mlekom

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. maj 2006 19:20

Jaz imam pa rada mešance, ki jih prodajajo v piksnah. Capuccino Nescafe, pa Venezia itd. Spijem eno zjutraj pri zajtrku in nato še eno popoldan, da ostanem budna. In sem krepko odvisna od nje. Če je ne dobim, me boli glava. Problemov zaenkrat nimam, bi se je pa mogoče celo odvadila, če ne bi bila potem tako zaspana. In zeleni čaj ni nadomestek, vsaj zame ne... V glavnem, rabim jo, ker imam službo, dva majhna otroka, šolo in večni kup nezlikanega perila (kot vse , hi hi). Če bo pa tempo življenja kaj počasnejši (ko bom v penziji), jo bom MOGOČE nehala pit. jasna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. maj 2006 19:48

[citat=--teya84--] Ne prenesem kave americana = vodene. Gledam,takole začudeno, v ameriških filmih, kjer se nalivajos kavo iz velikih lončkov, kar naprej. Ves čas mislim, da jim pa mora srce razgnat, če je popijejo toliko. Nakar se po enem letu vrne naša "kandidatka za tamlado" iz Amerike. In skuha kavo Ob vsega je zadela samo barvo. Pa smo ji rekli:" Če boš naša, se kava skuha tako, da še te 15 minut potem pajtla, da čutiš, da si jo pila." Od takrat naprej s predsodki preberem, ko je kje omenjeno, koliko skodelic kave škoduje. Ta ameriška gotovo ne(?) koristi užitku ob kavi. frina

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

15. maj 2006 22:01

Moja kava mora biti obvezno brez mleka in čisto malo sladkana. Močna pa itak. Prvo spijem okrog sedmih, preden se zbudita moja in . To je moj obred- vroča kava ob računalniku, mir, tišina...Popoldan okrog 16h spijem še eno- da me predrami, ko me po 21h čaka še gora perila za oprati, pa za zlikati...kot je rekla jasna1. Ampak jaz se ji niti v penziji ne bom odrekla, ha,ha,ha. monro

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

16. maj 2006 1:17

Ni lepšega kot zjutraj vstati, še čisto zaliman, si skuhat velik lonček močne črne kave, s sladkorjem in brez mleka... Če tega ni, se mi dan ne začne prav, kmalu me boli glava, sitna sem... torej, sem pravi " jutranji kavni" odvisnik. Čez dan jo spijem še enkrat, užitek jo je spiti popoldne po kosilu. Ne maram ne smetane na kavi, ne mleka v njej (domači pa brez tega ne morejo) , redko, res redko popijem capuccino. Najraje imam tisto svojo, skuhano v stari džezvici. Lp moja

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

16. maj 2006 7:00

Kavica... Ravno zdajle uživam v njenem okusu. Črna, močna, brez vseh dodatkov, tudi brez sladkorja. Še najmanj dve me čakata danes. Teh mojih deset minut mi pa res nihče ne vzame gogy

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. maj 2006 7:22

Ja, fino diši kava. Doma je ne kuham več, itak je bila moja zanič.. Jo pa zelo rada popijem v kakšnem baru. nola

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. maj 2006 8:13

Pri "škodljivosti" kave z mlekom imam vedno občutek da gre za vražo, spominja me na tisto izpred let, da paradižnik povzroča raka. Danes pa velja paradižnik za "lovilca prostih radikalov" in malodane zdravilo proti raku. teta torta

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

16. maj 2006 9:37

Torej, po moje vsak dodatek kavi le-to preveč spremeni. Mleko še posebej; potem to ni več kava, ampak mlečno kavni napitek. Ki pa ga ima seveda lahko marsikdo rad. Ko smo že ravno pri kavi - ali kdo ve, če kje v Sloveniji v kakem lokalu dobiš caffe fresco, to je mrzla kava brez sladkorja in česarkoli, nalita v ozek visok kozarec in, ne vem, mogoče malo spenjena? Skratka vonj in okus čiste kave in nič drugega, pa neverjetno osvežilna v poletni vročini in tudi sicer. Doslej sem jo pila le v Italiji. Danca

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

16. maj 2006 10:42

Hvala dekleta za vaš mnenja in navade. Nekje v februarju je bil v Jani objavljen članek o Drnovšekovim zdravljenju. Tam je bil omenjen zdavilec , ki ga je zdravil. Ta zdravilec je rekel, da je kava z mlekom nakaj najslabšega za želodec. Z želodcem imam problem in se me je kar malo dotaknilo. Pijem 1- 2 kavi na dan z mlekom, zato sem spraševala kakšno je vaše mnenje o tem in kakšne reakcije nastanejo v želodcu, če katera ve. Lep sončen pozdrav iz Štajerske. martina

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. maj 2006 11:31

No, še moje izkušnje.. Nisem nikakršen kofetar in ko pridejo obiski, vedno pozabim ponudit kavo.. kakšen cviček že.. Sva pa zjutraj obvezno z možem pila črno iz avtomata. Mislim res pravi obred, ko vse ostalo še spi. Ko me je pred kakšnimi tremi tedni nekaj začel želodček, sem enastavno "prešaltala" na zeleni čaj ali pa čaj za dobro jutro. Ugotovila sem, da je sploh ne pogrešam. Očitno je še tisto prej bila bolj voda, kot kavi podobno.. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti